fbpx

פחדים ומטרות

שבת #4

1.להסתכל לפחד בעיניים

הוא השם של הפרק האחרון בפודקאסט “הפרודקטיביים” של חמי שריימן האחד והיחיד.

בפרק המעולה הזה חמי מדבר על הסיבה שאנחנו צריכים להגדיר פחדים ולא מטרות, על דיכוטומיית השליטה שהיא אלמנט מרכזי בפילוסופיה הסטואית, ונותן דרכים פרקטיות להגדרה של פחדים ופירוק שלהם לגורמים כדי שתוכלו להתמודד איתם בצורה טובה יותר בחיים העסקיים והאישיים שלכם.

מהיכרות אישית עם חמי, הוא לגמרי אדם ש-“Walk The Talk”, ואני באופן אישי אוהב את צורת החשיבה שלו, ולעיתים קרובות מתייעץ איתו ומסתמך על העצות שלו בחיים האישיים שלי.

להאזנה לפרק המלא>>

2.מוח כוורת

בספר “Hive Mind” של פרופ’ גארט ג’ונס, כלכלן מאוניברסיטת ג’ורג’ מייסון ומי שנחשב לאחד מחלוצי האסכולה הצעירה של נוירו־כלכלה, נטענת הטענה כי ה-IQ הלאומי הממוצע הוא אחד המשתנים החשובים ביותר לגורלן של מדינות.

מתברר כי יש מתאם חזק במיוחד בין מנת המשכל הלאומית למצב הכלכלי של הלאום. למעשה, ה-IQ הממוצע מנבא את מצב הכלכלה טוב יותר מממוצע שנות הלימוד באוכלוסייה.

לפי ההשערה הדבר קורה במנגנון של הדבקה חברתית: בעלי ציוני איי־קיו גבוהים יותר הם בממוצע סובלניים יותר, נוחים לשיתוף פעולה ובעלי זיכרון טוב יותר. התכונות האלה “גולשות” לסביבתם, בדיוק כמו שתוקפנות יכולה להתפשט בחברה.

לרכישת הספר>>

3.מטרות בנימה אישית

לפני כשש שנים, כשרק התחלתי את המסע שנקרא רפואה, הייתי בטוח שהמסלול שלי לא ישתנה לעולם. היו לי מטרות קבועות מראש, מסלול מתוכנן בקפידה, ידעתי בדיוק מה אני רוצה לעשות, והדבר הכי טיפשי – חשבתי שאני יודע הכל.
 
במהלך השנים הללו, חוויתי לא מעט משברים. בין אם אלו משברים עסקיים, זוגיים, אישיים ומשברים מנטליים שגרמו לי לחשוב שוב על העצמי שלי ועל תפיסת העולם שלי.
 
כיום אני יודע להגיד, בהרבה גאווה, כי אני לא יודע הרבה על העולם מסביבי ועל המטרות והשאיפות האישיות שלי, חוץ מכך שאני לא רוצה להישאר סטטי, וכי אני רוצה לעשות כמה שיותר טוב ושיהיה לי כמה שיותר אימפקט על כמה שיותר נפשות בגלגול החיים הזה.
 
אני רוצה לחלוק אתכם את אחד מהמשברים הכי גדולים שחוויתי בשנים האחרונות. משבר עסקי, שאותי הכניס באופן אישי למערבולת של תהיות, ולתקופה קשה שלא הייתי מצליח לעבור אותה בלי האנשים שמסביבי.
 
על המשבר הזה שיתפתי, ביחד עם טום עקביא ,חבר אמת ושותף עבר, בפרק האחרון בפודקאסט. פרק שהוא החלק הראשון בתוך שניים, שמספר על הדרך שעברנו עד שהגענו להצלחה בעסק – החל מניסיונות עבר שלא צלחו, דרך פיצוח הרעיון וההתמדה הכמעט בלתי נגמרת שלנו, ונעצר בדיוק רגע אחד לפני תחילת הסוף.
 
לפרק קוראים “עלייתה של פרומטרי”, ואני אשמח לשמוע פידבקים שלכם עליו.
 

להאזנה לפרק המלא>>

♥ שתהיה לכם שבת שלום ♥

אם עוד לא הצטרפתם לעמוד האינסטגרם שלי,
בו תוכלו להנות מעוד תכנים בנושא רפואה, התפתחות אישית ופסיכומטרי,
ובנוסף תוכלו גם ליצור איתי קשר ולשאול שאלות בכל יום שישי,
אתם יותר ממוזמנים לעקוב אחריי בלחיצה כאן.

אלו כמה דברים שייצא לי לחוות ולספוג מהם השראה וידע השבוע,
מקווה שיהיו לכם לערך, 
ושתהיה לכם שבת שלום!

עידן סטרול.

(אשמח לשמוע מכם במייל חוזר או בהודעה באינסטגרם למה הכי התחברתם וכמובן לקבל גם המלצות שלכם!)